Restauracja Karmnik w sercu starego miasta Warszawa

O restauracji

Karmnik to miejsce z pasją , stworzone przez ludzi chcących wprowadzić nieco świeżości na staromiejskiej mapie gastronomii. Znajdziesz tutaj doskonałe autorskie koktajle, pyszne polskie jedzenie w nieco odmiennej odsłonie jak również oryginalne shoty. Znajdujemy się w sercu Starego Miasta, w najpiękniejszej i najstarszej zabytkowej części Warszawy.

Karmnik nawiązuje swoją nazwą do historii Gołębiarki, która po wojnie zamieszkała w ruinach zniszczonej kamienicy. Kobieta chcąc podtrzymać resztki życia w całkowicie zniszczonej części miasta, zaczęła dokarmiać przyfruwające tu gołębie. W pierwszym powojennym wydaniu “Życia Warszawy” nazwana została warszawskim. Robinsonem Crusoe, który zamieszkał w ruinach jak podróżnik na bezludnej wyspie.

  Do tej historii nawiązuje znajdująca się nad wejściem płaskorzeźba wykuta w kamieniu przedstawiająca ptaki– 11 gołębi. Kamienica powstała tutaj pierwotnie w XVII wieku, potem była jednak wielokrotnie przebudowywana. Spalona w czasie II wojny światowej, została odbudowana w latach 1952-1953.

Tu jesteśmy

Mapy Google

Zapraszamy

Ogródek letni Karmnik

Menu