Przejdź do treści

Odbijamy Starówkę!

  • przez

Jesteśmy pomysłodawcami projektu „Odbijamy Starówkę”, który organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Prywatnych Przedsiębiorców Traktu Królewskiego. Pierwszym wydarzeniem cyklu był „Poczuj smak jabłka” na ulicy Piwnej. Podczas całodniowego wydarzenia klimatyczna część stolicy, odwiedzana do tej pory głównie przez turystów, zamieniona została w przestrzeń dla miłośników podniebnych rozkoszy. Okoliczne restauracje zaprezentowały najlepsze przetwory z jabłek. Odbył się konkurs na najsmaczniejszy jabłecznik i każdy uczestnik mógł przynieść własne ciasto. Do wygrania były produkty z jabłek. Goście, którzy odwiedzili stoiska rozstawione na ulicy mogli spróbować cydru o różnych smakach: z cynamonem i goździkami lub na gorąco z imbirem, z beczki oraz w butelkach. Gra w rzutki szczęściarzom pozwoliła na wygranie dużej ilości cydru. Można było delektować się takimi przysmakami jak jabłka w czekoladzie, jabłko pieczone z rumem czy wątróbki z jabłkami. Na niewielkiej rozstawionej na ulicy scenie wystąpili liczni artyści, między innymi jazzowy duet Free Summer Expression, Martin Tobias, Yes i don’t oraz kolektyw DJ-ski give me that!

Później organizowaliśmy także „Trakt świątecznego piernika”, gdy można było spróbować za darmo 17 rodzajów pierników w różnych restauracjach na Starym Mieście.

W lutym zaś odbyła się gra miejska „Pokochaj Starówkę”, w której nagrody ufundowała firma Poster Plate. Uczestnicy przemieszczali się z mapkami po lokalach i muzeach na Starym Mieście odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki.

W najbliższym czasie planujemy także Dzień Piwa na Piwnej oraz Silent disco na Placu Zamkowym.